Portal mLimanowa.pl w celu świadczenia usług lepszej jakości wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies).
Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Jesteś w Strona Główna » Aktualności » Aktualnosci

Wizyta w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

04 marca, 10:37, autor Kinga, wyświetleń 1158

Tradycją Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku stał się wyjazd uczniów klas drugich o profilu policyjnym na tygodniowe obozy szkoleniowe do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie /CSP/ pod Warszawą.

W trakcie obozu młodzież poznawała tajniki pracy w policji, oraz przeszła cykl przygotowanych szkoleń. Zajęcia odbywały się pod okiem doświadczonych policyjnych instruktorów, Krav Magi, Judo, boksu,technik operacyjnych z wykorzystaniem sprzętu i pomocy dydaktycznych.


Profesjonalni instruktorzy wraz z organizatorami przygotowali napięty, pełen atrakcji program, który obejmował zajęcia z technik interwencji, samoobrony, środków przymusu bezpośredniego, musztry, boksu, judo, zasad posługiwania się bronią i pałką typu tonfa, technik strzeleckich i ratownictwa medycznego.


Najbardziej chyba w pamięci zapadły wszystkim zajęcia z ratownictwa medycznego podczas, których zainscenizowano wypadek samochodowy i ucharakteryzowano uczniów na osoby poszkodowane. Uczniowie zostali postawieni przed zagrożeniem na które musieli odpowiednio zareagować udzielając pomocy i zabezpieczając miejsce zdarzenia.


Szkolenie było możliwe dzięki dobrej współpracy Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i Zespołem Szkół w Dębe.


Intensywne codzienne ćwiczenia i treningi wypełniały większość czasu uczestnikom obozu jednak był czas także na wyjazd do Warszawy i jazdę na łyżwach na Stadionie Narodowym, wizytę w Centrum Nauki Kopernik i spacer po Warszawie nocą.


Ogromne zaangażowanie wszystkich a także różnorodność zajęć pozwoliły uczniom klas o profilu bezpieczeństwo publiczne w dużym stopniu zapoznać się z tajnikami służby policyjnej i pozostawiły niezatarte wspomnienia. Po tygodniu zmęczeni ale uśmiechnięci wrócili do „rzeczywistości szkolnej”.

 

Galeria

Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych użytkowników.

Nie masz konta? Zarejestruj się.

on-line: 4